تبلیغات
دنیای تازه های کامپیوتر - كمك برنامه كاربردی Drivegain به رانندگان، در بهبود یافتن بهره وری سوخت
 
دنیای تازه های کامپیوتر

DriveGain ،یك برنامه كاربردی آیفون است كه به كاربرها یك بازخورد بصری و صوتی را در مورد اینكه چه تغییراتی در نحوه و سبك رانندگی خود بدهند تا به حفظ سوخت و كاهش انتشار گاز CO2 كمك كند،  ارائه میدهد. بر اساس تحقیقات این شركت در انگلستان، رانندگان می توانند با تغییر عادتهای رانندگی خود تا حدود 15% سوخت كمتری را استفاده كنند، برای صرفه جویی 205 دلار و 660 كیلو گرم CO2  به طور متوسط در سال برای رانندگان آمریكایی........

 

این برنامه كاربردی به رانندگان هم روی عادتهای بد و هم عادتهای خوب باز خورد می دهد( سرعت خیلی زیاد) و به همان خوبی در مورد اطلاع رسانی دنده های مطلوب. این نرم افزار به شما یك بازخورد صوتی ارائه می دهد. مانند" سرعت حركت شما خوب بوده است" " شما اكنون باید با دنده 5 حركت كنید". این بازخورد صوتی با دقت طراحی شده است تا برای راننده آزاردهنده نباشد. كاربران میتوانند از بین صداهای انگلیسی و آمریكایی یكی را انتخاب كنند.

نمایشگر دنده ، دنده پیشنهاد شده فعلی را نشان می دهد. زمانی كه دو دنده نشان داده می شود هر یك از آن دو مورد قبول است. نمایشگر دنده صرفه جویی متوسط سوخت را بطور پیش فرض نمایش میدهد.

نمایشگر اطالاعات همچنین نشان میدهد كه ماشین فعلی چیست.حتی زمانیكه هیچ سیگنال GPS ای دریافت نشده است.

نمایشگر ترمز و سرعت سطح فعلی ترمز و شتاب را نشان می دهد.رنگ نوار ابزار نشان می دهد كه كارایی سوخت چگونه است(سبز یعنی خوب، آبی یعنی بد). نمایشگر سرعت سرعت فعلی را نشان می دهد و رنگ نوارلغزنده نشان میدهد كه كارایی سوخت چگونه است.مناطق سبز مناطقی هستند كه شما باید سعی كنید نوار را برای بهترین صرفه جویی در آن مناطق حفظ كنید.

بیشتر كاربران پیشرفته ای كه میخواهند یك نمایشگر سوخت قدیمی را ببینند، می توانند نمایشگر ساده را به چپ حركت دهند تا نمایشكر سوخت را مشاهده كنند. نمایشگر می تواند برای نمایش مصرف سوخت در واحدهای مختلفی تنظیم شود.

زمانی كه كاربر برای 30 ثانیه ساكن شده باشد نمایشگرخلاصه  بالای آن نشان داده می شود. این نمایشگر داده های متوسط و كل را نمایش می دهد. وقتی كاربر دوباره شروع به حركت كرد، این نمایشگر به طور خودكار دوباره پنهان می شود.برای ریست داده ها تنها كافی است دكمه ریست را فشار دهید.

اگر بخواهید روی آیفون خود موزیكی را اچرا كنید اینكا را میتوانید به راحتی انجام دهید.

 

در حال حاضر، با ماشینهای گازوئیلی یا دیزلی كه یك راهنمای دستی دارند كار میكند.





نوع مطلب : اخبار، مقالات، 
برچسب ها : اخبار، تازه ها، آیفون، DriveGain،


درباره وبلاگ


.

مدیر وبلاگ : homa
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :